A Vörös-Tengeri Régió

A Tenger nem piros, Honnan származik a név?

A görögök ezt a tengert Arabicus Sinusnak nevezték, elsősorban azért, mert nagyon keskeny. A Vörös-tenger nevet később kapta. Feltételezik, hogy azért kapta a nevét, mert alkalmanként halványvörös színt kap egy apró algafaj (Cyanobacteria) szezonális virágzása miatt, amely vöröses pigmentekkel rendelkezik és a víz felszíne alatt él. Van egy másik elmélet, amely szerint a tenger a tüzes napfelkelték és naplementék miatt kapta a nevét, amelyek a vöröses hegyláncokkal együtt vörös fényt kölcsönöznek. Bár senki sembiztos abban, hogy honnan származik a név.

 

A Vörös-tenger területe körülbelül 438 000 km2 és körülbelül 2250 km hosszú, legszélesebb részén pedig körülbelül 355 km. A legnagyobb mélység középső részén 2211 méter, míg az átlagos mélység 490 méter, de vannak sekély részek is. Koralljairól és tengeri élővilágáról ismert. A Vörös-tenger több mint 1000 gerinctelen fajtát, valamint 200 puha és kemény korallt tartalmaz.

 

Egyiptomnak négy nagy üdülőhelye van a Sínai-félsziget keleti oldalán:

Hurghada

Hurghada egy város, amely a Vörös-tenger túlsó partján található, a keleti sivatag közelében, sokkal festőibb és meglehetősen olcsóbb, mint Sharm El Sheikh. Viszonylag közel az ősi Luxor városához, körülbelül 4 órás autóútra található. Hurghadától harminc kilométerre északra található az új El Gouna nyári üdülőhely, amelynek célja elit turisztikai célpontnak lenni. A kőhidakkal ellátott csatornák teljes hálózata áthalad El Gounán, és a helyiek "Vörös-tenger kis Velencéjének" hívják.

Sharm El Sheikh

A félsziget déli csúcsán található. Van pár exkluzív szálloda, jó választás a vízi sportok és a homokos strandok miatt.

Taba

Az Akaba-öböl legtetején, az izraeli határ közelében található, sikeresen ellenáll a turisták támadásának, és még mindig békés hely.

Nuweiba

Egy órányi autóútra Tabától délre van Nuweiba kikötőváros, gyönyörű strandokkal és számos jó szállodával. Tovább haladva dél felé, találkozik egy gyönyörű kis Dahab nevű hellyel, ami "aranyat" jelent.